Supra Omni Formula Spirulina 500-800 Mikron 1000 Gr

500-800 Mikron Spirulina ve Lutein İçerikli, Kolay Sindirilebilirlik, İnce Kesim, Cezbedici İçerik ve Renk, Bağışıklığı Destekleyici Hammadeler, Günlük Diyete Uygun, İdeal FCR, Yüksek Profilli HUFA’lar İçeriği


Detaylar için

Ağırlık (gr)1000

Supra Omni Formula; yoğun spirulina ve lutein içeriği ile omnivor beslenen balıklarınızın günlük beslenme ihtiyaçlarına uygun dengeli içeriklere sahiptir. Formülündeki esansiyel amino asitler, yağ asitleri, karotenoidler, vitamin ve antioksidanlar ile hızlı gelişim, immün sistem stabilitesi ve doğal renklenmeyi sağlayan yüksek profilli kolay sindirilebilir yemdir.

Supra Omni Formula ; has balanced content for your omnivorous fish daily nutritional needs. It is high-profile feed that essential amino acids, fatty acids, carotenoids,vitamins and antioxidants in formula provides rapid growth, immunostability and naturel coloration.

Supra Omni Formula;  hat ausgewogenen inhalt für Ihren allesfressende fisch
tägliche ernährungsbedürfnisse. Es ist ein hochkarätiges Futter, dass essentielle aminosäuren, fettsäuren, carotinoide, vitamine und antioxidantien in der formel schnelles wachstum, immunostabilität und Naturfärbung liefern.

KULLANMA TALİMATI

Tercihen günde 2-3 öğün balıklarınızın iki dakika içinde tüketebileceği kadar yem veriniz.

İÇERİK

 Beyaz balık unu, ıspanak unu, soya unu, buğday gluteni,kalsiyum fosfat, sarımsak, spirulina, lute,n, betaine, prebiyotik ve enzimler, balık yağı, bezelye, esansiyel aminoasitler (lizin, izolösin,lösin vb.), yeşil dudaklı  midye kabuğu tozu, BA35 amonyak  giderici bitkisel ekstrakt.

SADECE SUPRA YEMLERDE BULUNAN 3 İNOVATİF İÇERİK

 

1- BA35 Amonyak Giderici ve Nitrit/Nitrat Önleyici: Tamamen bitkisel içerikli ve Uluslararası Gıda Sertifikalarına sahip (Helal Sertifikası da dahil) patentli bir içeriktir. Sindirimin ilk aşamasından boşaltım sonunda oluşan dışkının oluşturabileceği amonyak kaynaklı tüm bileşikleri absorbe ederek, su kalitesinin stabil kalmasını ve beklenmeyen inorganik patlamaların önüne geçer.

2- Prebiyotik- Probiyotik Premiksi: Bileşenleri;

- Aktif canlı maya, 
- Enzimler,
- Probiyotikler,
- Prebiyotikler,
- Oligosakkaritler (B-Glukan ve Mananlar)

NE İŞE YARAR? KESİN ETKİLERİ NELERDİR?

- Fırsatçı patojenlere bağlı mortalitenin azaltılmasını sağlar.
- Bağışıklığı geliştirir, böylece viral hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur.
- Yavru balıktaki mortaliteyi azaltır.
- Anti-mikrobiyel maddelerin etkisini arttırır.
- Parazitlere karşı direnci arttırır. 
- Yem katkı maddelerinin verimliliğini arttırır.
- Yem içeriğinde ikame edicidir. 
- Yemin çevreye verdiği olumsuz etkileri azaltır.
- Yoğunlaştırılmış yetiştiricilik koşullarında daha kaliteli bir besleme yapılmasına yardımcı olur.
- Sindirim sisteminde besin emiliminden daha iyi yararlanabilmek için Karbonhidrat, yağ ve proteinlerin daha basit bileşenlere ayrılmasını sağlar.
- Sindirim süresince balık tarafından harcanacak olan metabolik enerjiiyi koruyarak metabolik enerji tasarrufu yapmasını sağlar.
- Dengelenmiş mikroflorayı korumaya yardımcı olur.
- Pasif bağışıklığı teşvik ederek rekabetçi bir dışlama sağlar.
- Yem verimini ve besin emilimini attırmak için enzimleri sentezlemeye yardımcı olur.
- Fagositlerin (Vücut içerisindeki yabancı organizma ve maddeleri sindirip, yok eden biyolojik hücreler) yüzeyi üzerindeki reseptör molekülleri bağlar.
- Reseptör moleküller devreye girdiğinde, fagositler daha aktif olur.
- Aynı zamanada, bunlar beyaz kan hücrelerinin oluşumunu teşvik eden sinyal molekülleridir.
- Sindirim sistemindeki toplam bakteri yükünü özellikle de hücre popülasyonunu attırır.
- Buna ek olarak, Stres koşullarında ve karbonhidrat asilimasyonuna yardımcı olur.
- Karaciğerin yapısını koruyarak, pigment maddelerinden daha iyi yararlanmayı yani doğal renklenmeye destek olur.
- Gonadların yapısında bulunan aminoasitleri yoğun biçimde destekler ve premiks sayesinde sindirim enerjisi minimum tüketildiğinden üreme enerjisine doğrudan etki sağlar.

3- Yüksek Proteinli (%77 Min.) Kollajen: 18 Adet zengin aminoasit ve yüksek protein içeriği ile yemlerin yapay kimyasallar yerine denizel ve hayvansal bağ ile bağlanmasını sağlamaktadır. Diğer bağlayıcıların aksine, yüksek sindirilebilirliğe, kullanılabilir aminoasitlere sahiptir. Asla kabızlığa yol açmayan ve yemden yararlanabilme oranını maksimum düzeyde tutan inovatif doğal katkı ürünüdür. SUPRA yemlerin içeriğindeki diğer aminoasitlerle beraber, balıklarınızın hızlı gelişimi, sağlıklı üremesi, türe özgü uzuvların dominant duruma gelmesini sağlamaktadır.

 

******* Bütün İçerikler AAFCO - American Association of Feed Control Officials Tarafından Onaylanmıştır. Tüm Ürünler Helal Sertifikası Dahil 8 Sertifikaya Sahiptir ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Onaylıdır.

 

SUPRA YEMİN EŞSİZ ÜRETİM TEKNİĞİ;

Geliştirmiş olduğumuz mekanik proses sayesinde tüm yemlerimiz daha üretim aşamasındayken enzimler aktif hale getirilerek  80 °C'de işlenmektedir. Bu sayede enzimlerin yanı sıra prebiyotik ve probiyotiklerin yapısı korunurken, vitamin ve besin değerleri de aynı şekilde muhafaza edilmektedir. Kurutma işleminin de 80 °C'de gerçekleştirilmesi, SUPRA YEMLERİ piyasadaki diğer yemlerden ayıran en önemli özelliklerdendir. Daha ilk kullanımdan itibaren farkı göreceksiniz.

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: