Tavuk & Kanatlı Yağı / Poultry Fat

Yeni ürün

Hayvansal Yağ Desteği

Detaylar için

Hacim (ml)1000

Kanatlı kesim hanelerinde karkasın işlenmesi ve parçalara ayrılması esnasında ayrılan sindirim kanalı, et parçacıkları, ayak ve baş gibi kesim sonrası atıkların rendering tesislerinde pişirilmesi sonucunda elde edilen tavuk ununun preslenip sıkılarak açığa çıkarılan yağa kanatlı rendering yağı veya tavuk yağı adı verilmektedir.

Yağ asitleri profil bakımından her türlü kanatlı için uygun bir yağdır. Sindirilebilirliği, kalitesinin istikrarlı oluşu ve tadı nedeniyle kedi köpek yemi ve mamalarını üreten sanayi tarafından yüksek oranda kullanılmaktadır. Bu nedenle kimi ülkelerde kanatlı yemi üretimi için yeterli ölçüde bulunmayan bir yemlik yağdır. Tavuk yağı ülkemizde broiler yemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Rendering tesislerinde tavuk yağı elde eden entegre broiler işletmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de, yağda eriyen kimi toksik maddelerin örneğin (pestisidler) devamlı dönüşüm nedeniyle 5-6 broiler partisinden sonra konsantrasyonlarının yükselmesidir.

Bu durumda alınacak önlem; bu tavuk yağının aynı entegrasyondaki broilerlere yılda bir kez verilmeyip dışarı satılmasıdır. Böylece bu dönüşüm halkası kırılmış olur.

TEKNİK DETAYLAR

Toplam Yağ Asitleri90%
Serbest Yağ Asitleri8%
Rutubet0,50%
Kedi Köpek Mamalarında, Ekstrude Yemlerde, Etçil Beslenen Tüm Canlıların Yem ve Mama yapımlarında kullanılabilir.

aynı kategoride bulunan diğer 4 ürün: